Pět tipů jak se na mateřské vyspat... Aspoň trochu


Když se zeptáte jakékoliv čerstvé matky, jestli je vyspalá, nejspíš se Vám dostane minimálně ošklivého pohledu, možná insultace. No nedělejte to.Spánek a mimina moc nejdou dohromady Až na výjimky. Naše starší dcera spí zhruba od půl roka v noci dvanáct hodin v kuse (jo, já vím). Vynahrazuje nám to její mladší bratr. Paříme spolu v noci ještě v jeho skoro roce. 

Spánek je přitom fakt důležitej. Nedá se ničím „očůrat“. I v největším stavu vyčerpanosti jsem schopná usnout i po vypití dvou plechovek energetického drinku.

Korunu tomu nasadila moje kamarádka a spolumatka:

Už mě z toho, že spím tři hodiny denně šibe. Asi začnu chodit na kurzy kaligrafie. To by mohlo pomoct.

(Drahoušku, tenhle článek je hlavně pro tebe!)

Takže, proč bychom měli více spát už řekli na TEDu tady:
a tady:
A tady ode mne pár tipů jak na to:

Pošlete je ven

Nerozpakujte se a pošlete někoho s kočárkem na procházku a prospěte se. Babičku, chůvu, sousedku.

Nechte se vystřídat tatínkem

Vždyť ten mučitel je taky jeho! V největších krizích spíme s mužem „na směny“. Ten, kdo nespí v noci, vstává později. Nemá smysl hrát si na hrdinku. Máma, co skončí v nemocnici s vyčerpáním organismu nebude dítěti k ničemu.Když spí, spěte taky

Myšleno mimino. Vykašlete se na to, že máte doma nepořádek, nebo neuvařeno, když spí mimino, spěte taky. Polední šlofíky mi vytrhávaly trn z paty, když jsem byla podruhé v tom. Se synem (který první měsíce jinak neusnul) jsem vymakala techniku lehnutí si na gauč s navázaným miminem v šátku.

Když nespí, tak aspoň na chvíli zavřete oči

Tahle rada je od kolegyně, matky tří dětí. Pokud jste fakt v krizi, lehněte si na zem a na chvíli vypněte. Raraši se budou batolit okolo. Jiná kamarádka mi vyprávěla, že takhle neplánovaně opravdu usnula. Když se probudila, byla obklopená hračkami. Nanosil si je k ní syn a tiše si u ní hrál.

Vydržte

Poměrně rychle z nich budou protivní puberťáci, kteří spí do oběda. :)


PS. Dopsáno v půl dvanácté v noci. Lenko, Lenko, ty se nepoučíš.

A co vy? Máte nějaké další tipy? Sem s nimi!

Žádné komentáře:

Okomentovat

Karmelitská 1

Otevřela okno. Sice jí to kouření v bytě toleroval, ale nechtěla, aby to tam čpělo cigaretami až moc. Vyfoukla obláček dýmu a zadívala se ...