Podprsenkou k nezávislosti


Právě jsem se podruhé vyhrabala z něčeho, čemu říkám „období temna“. Je to období kojících podprsenek, vytahaných tepláků, umaštěných vlasů, neoholených nohou…

Jéžiši Kriste, vždyť já jsem ztělesněný klišé!

Nemám nic na sebe

Z letargie mne probralo pozvání na kamarádčinu svatbu. V rámci období temna totiž člověk nemá potřebu nosit společenské šaty, případně pracovní oblečení, protože stejně většinu času tráví doma v teplákách, nebo v parku v džínách. Svatba, to je ale problém.

Přípravy na ní odstartovaly probírku mého šatníku. Vzhledem k tomu, že se mi po dětech rozšířil hrudník a vypadám teď trochu jako ragbista, tak mi z mého původního šatníku je jen velmi málo. Třeba ponožky. Nastala tedy šatní obroda, počínaje spodním prádlem.

Proč jsou podprdy důležitý


Je mi to jasný, podprsenka není vidět, takže na ní většina matek dlabe a nosí něco průhlednýho od oprání, nebo nekvalitního z levné konfekce. Za ušetřené peníze nakoupíme roztomilý bodýčka.

Když jsem tenhle blog zakládala a přemýšlela, o čem budu psát, říkala jsem si, že o dětech píše kde kdo, ale nikdo o matkách. Tak píšu o nich. O nás. Co bychom měly dělat samy pro sebe. Protože: 

„Spokojená matka = spokojená Katka“

Tak na sebe trochu víc myslete, ženský!

Prvním krokem k výstupu z temna je tedy koupit si kvalitní spodní prádlo. Seznam toho, co Vám provede to nekvalitní, už napsali tady.

Ať jsou prsa zase naše!

Ale podprsenku si kupuji i z jiných důvodů. Celou dobu od těhotenství, po porod a kojení tahle část těla přestala být moje. Imrvére na ní viselo některé z mých dětí a přivlastňovalo si ji. Období to bylo jistě krásné, ale už stačilo. Zakoupením nové podprsenky jsem tak symbolicky odstartovala nové časy, ve kterých mi moje prsa zase patří (aktivistky ze šedesátek kroutí hlavou a dál chodí naostro).

Kde k ní přijít

Kdyby Vás zajímalo, kde jsem pro ni včera byla, tak jako již tradičně v Le Chaton. Vybrat správnou je totiž trochu věda a v Le Chaton Vás nenechají koupit si podprdu, která by neseděla. Plašší typy žen mohou mít teda ze začátku trošku problém, protože je logicky potřeba se před prodavačkou „vyprsit“ a v Le Chaton s tím nedělají cavyky, ale zatím jsem tam narazila na samé milé paní a nakupování bylo vždycky fajn.

A co Vy? Kde kupujete spodní prádlo? Pište do komentářů.


5 komentářů:

 1. Já mám největší problém narazit v ČR na podprsenku s obvodem 60cm. Od té doby, co Astratex rozšířil sortiment a naskladnil kupu věcí od 60B výš vybírám tam :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Závidím figuru! A díky moc za tip. Podprsenkám zdar!:)

   Vymazat
  2. Já vybírám 65D to bývá asi už častěji , ale v kamenné prodejně to taky nevidím často. Ale hledávám přes heuréku, tak jsem narazila na astratex a taky na tento https://www.moje-pradlo.cz/podprsenky . No a pak si vybírám dle slevové akce :)

   Vymazat
 2. Hmm ako by som rada nejakú sexi podprda. Bohužiaľ, stany sa ešte v sexi prevedení nezačali vyrábať 😁😁😁. Pi tehotenstve mi ostali na hrudi osmičky a akosi aj po schudnuti desiatich kíl ostali na svojej veľkosti. Tam už je ťažko investovať do seba keďže v KE existuje jediný obchod kde na mňa nepozerajú ako na mimozemšťana že 75/H??? To existuje? Nie, nekúpila som dieťaťu jediné oblečenie máme zdedene po piatich deťoch. Bohužiaľ svoju materskú som venovala kúpe podprsenky kde jeden kus stojí 80€. A to iba obyčajný kus žiadne čipky či hodváb 😁. Nuž ... Rada stále investujem do seba 😁😁😁

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Závidím "výbavu" a zároveň lituju, musí Vás z toho strašně bolet záda. Mrkněte tady: https://www.lechaton.cz/luxusni-spodni-pradlo/podprsenky/?filtr=348272756 mají i velké podprdy. Levnější tedy nejsou, ale myslím, že 80 euro je celkem obvyklá cena za kvalitní podprdu. A investování do sebe podporuju! :) Lenka.

   Vymazat

Karmelitská 1

Otevřela okno. Sice jí to kouření v bytě toleroval, ale nechtěla, aby to tam čpělo cigaretami až moc. Vyfoukla obláček dýmu a zadívala se ...