Tři ženy


Malé holčičky vzhlíží k maminkám a princeznám. Když ale člověk vyroste, musí si najít vlastní vzory, pokud možno reálné. Tady jsou tři ženy, které mne inspirují. Mrkněte, třeba začnou inspirovat i Vás.


Tania Le Moigne
Ředitelka české a slovenské pobočky Googlu. Tu zakládala jako jediný zaměstnanec v roce 2006. Nyní jich má na starosti 25.
Před Googlem byla pět let na mateřské se synem. Když byl synovi rok, začala vyrábět vzdělávací hry pro děti.
Řekla pro Marie Claire: Google mě hodně nadchnul, tak jsem jim nabídla následující: cením si svého času. Nechci se odevzdat jen firmě, mám doma manžela, mám doma dítě. Mám sama sebe.
Božena Řežábová
Původně pracovala jako marketingová manažerka.
Do PPF nastoupila těhotná, pracovala i po porodu dva dny v týdnu. S velmi malými dětmi řídila marketing zemí východní Evropy pro Google. Z pozice pak ale odešla.
Na mateřské se dvěma syny si vymyslela projekt Gamee, který se zaměřuje na mobilní aplikace.
Řekla pro Reflex: Nebojte se požádat o pomoc svou rodinu, i když jde o drobnosti typu žehlení a úklid. Vymezte si s partnerem úkoly a ujasněte si své cíle – nemůžete mít vysoké ambice ve všem. Buď budete obden péct bábovku, nebo budete excelovat v práci. I tam se snažte otevřeně mluvit o tom, co a kdy můžete zvládnout, neklaďte na sebe nerealistické požadavky a nenechte své šéfy, aby je na vás kladli oni!
Bára Rektorová
Podnikatelka, vybudovala firmu Sushiqueen, která vyrábí a prodává sushi.
Se dvěma malými syny si prošla nejen rozvodem, ale i rakovinou mozku.
Jak při podnikání třeba porodit dítě a půl roku si dát pracovní pauzu, aniž by to poškodilo firmu, popsala Bára tady.

Máte nějaké své „hrdinky“? Napište mi o nich do komentářů. Inspirace není nikdy dost.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Karmelitská 1

Otevřela okno. Sice jí to kouření v bytě toleroval, ale nechtěla, aby to tam čpělo cigaretami až moc. Vyfoukla obláček dýmu a zadívala se ...