Když jsem v koncích

Občas jsem v koncích. Docházejí mi síly, vlhčený ubrousky, čistý trička, ovocný kapsičky na svačinu a dobrá nálada. Ale humor, ten nikdy dojít nesmí.

Humor je zásadní věc a pro matku obzvlášť. Dojde-li Vám humor, pak jste se vydali na cestu do Bohnic. Nebo možná nevydali, ale s jistotou tam skončíte.Mateřský humor je specifický. Bývá dost drsný. Nematkám většinou nepřipadá vtipný, spíš nechutný. Matky konejší připomenutím, že v tom prostě nejsou samy.

Že vřeštící dítě, zmítající se na podlaze přesně v místě, kudy v obchodě chodí nejvíc lidí, mají i jiné matky.  Že některé to dokonce mají i horší  (hurá!). 

 V temných chvílích tedy sahám ke svým osvědčeným zdrojům humoru, který léčí. Aspoň do momentu, než za mnou v pyžamu vleze syn do sprchy, nebo dcera cokoliv rozleje a v dobrém úmyslu a snaze to utřít, to ještě více rozpatlá po pokoji.

Moje osvědčené zdroje


Mojí oblíbenou kreslířkou mama vtipů je Francouzka Nathalie Jomard. Výcuc její tvorby přeložený do angličtiny najdete třeba tady.

Ovšem zásadní pro mne zůstane vystoupení Ester Kočičkové „O dětech“. Mrkněte na video.


V zahraničí pak boří sledovanost youtube Michael McIntyre se svým výstupem „Co lidi, kteří nemají děti, nevědí“. Pokud vládnete angličtinou, určitě si ho pusťte.Největší drsňačkou ale zůstává stand up komička Maryellen Hooper. Její stand upy stojí za to. Jsou ale opravdu jen pro mámy. Historky o zvracení dětí by mohly teprve budoucí rodiče odradit 😊 Bod má u mě i za to, že děti adoptovala a veřejně o tom mluví, tedy děti to vědí a nedělá se z toho drama.


Tak to jsou moje tipy jak si dodat humoru když Vám ubývá. Přeju pevný nervy a hodně veselých chvil, budete je potřebovat nejen v mateřství.Máte nějaké svoje oblíbené mateřské humory? Podělte se v diskusi!

Žádné komentáře:

Okomentovat

Karmelitská 1

Otevřela okno. Sice jí to kouření v bytě toleroval, ale nechtěla, aby to tam čpělo cigaretami až moc. Vyfoukla obláček dýmu a zadívala se ...