Když nejste zrovna „paci, paci“ máma

Mít děti je super. To bezpochyby. Být s nimi 24 hodin denně v kuse tři roky doma (nebo kdekoliv jinde), je už trošku „čelendž“. Nemluvě o pocitu sociálního vyloučení.

V kavárnách pro dospělé už Vás chtít nebudou  a pro vlastní duševní zdraví tam nebudete chtít chodit s dětmi Vy. Nejsem ale typ, který by si užíval mateřská centra a společná cvičení, tak jsem hledala jiné cesty, jak potkat lidi. Pokusím se je přiblížit v časové ose od narození prvního dítěte.Máme miminko!

S mrňavým miminem, které neustále spí (když máte štěstí) se dá dělat prakticky cokoliv, pokud se naučíte používat šátek. Kdybych to já bývala věděla!

Na to jsem přišla ale až se synem. Takže s dcerou v kočárku jsem kroužila denně Havlíčkovými sady a brzy jsem si všimla, že Kavárna Pavilon Grébovka má skleněné stěny.

Praxe tedy vypadala následovně: uspat dítě v kočáru, odstavit ke skleněné stěně a z druhé strany si v teple dát kafe. Na miminko jsem perfektně viděla. Kavárna je navíc baby friendly. Nemají problém ohřát cokoliv, vlastní přebalovací pult a minikoutek na hraní.

Uff, už nám leze

Nám naštěstí s dcerou lezecí období vyšlo na léto, takže se batolila v parku na dece. Pokud ale nemáte to štěstí, pak je celkem dobrá volba třeba kavárna Králík v Rádiu. Herna mi přijde výborná právě pro menší děti a vy si v klidu můžete dát kafe.Tyjo, zdrhá!

Když přestala dcera vytírat podlahu břichem, objevili jsme pro špatné počasí hernu Človíčkov. V tomhle prostoru byla vždy do dvou hodin úplně vyšťavená (hurá!). A mají tam celkem obstojné kafe.

V létě jsme narazili na vodní svět v Malešicích. Jde o soustavu vodních korýtek a udělátek přímo v parku s krásným výhledem, děti se můžou i ošplouchnout. Jediné mínus je absence jakéhokoliv občerstvení široko daleko. Podobný vodní svět je i v parku Gutovka, tam už i s občerstvením.

Ale nezapomínejte ani na sebe a

jděte na deci. 

Bez dětí, se svými kamarádkami z období „před dítětem“. Uvidíte, jak Vás to nabije energií. (Zdravím, holky moje!)A kam se chodíte na mateřské vymluvit Vy? Napište mi tipy do komentářů.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Karmelitská 1

Otevřela okno. Sice jí to kouření v bytě toleroval, ale nechtěla, aby to tam čpělo cigaretami až moc. Vyfoukla obláček dýmu a zadívala se ...