Máma je marod


Většinu chorob zaplaším Prevenarem, nebo Paralenem. Tu poslední jsem ale nezahnala, naopak ona zahnala mě -  do postele.

O tom, co dělat v případě že je nemocné miminko, je popsaný celý internet. Co si ale počít, když stůně máma, to už jsem nikde nenašla. Tak jsem se pokusila dát pár ozkoušených rad dohromady.

Co si počít, když přijde chřipka a nemáte hlídání?

Nehrajte si na hrdinku

Chřipka není legrace. Pokud budete ignorovat chřipkové stavy a nebudete se šetřit, můžete si poškodit například i srdce. Děti spíš přežijí nemocnou mámu na týden, než nemocnou mámu nadosmrti.Postarat se musí tatínek, aspoň na chvíli

Tatínek je taky rodič. Ideálně když se zvládne postarat o dítě i o vás. Ze zákona má navíc (pokud je zaměstnanec) nárok na tzv. paragraf. Tedy zaměstnavatel mu musí dát volno, aby se mohl postarat o vás a dítě. Pokud je váš muž podnikatel, je dobré počítat s případnými výpadky ve výdělku předem.

Nosní konvička

To je věc, která mi vyléčila chronické záněty dutin. Dostanete ji v lékárně. Slanou vodou se s ní prolévají dutiny a působí mnohem lépe, než kapky do nosu.

Mějte navařeno, v mrazáku

Rada opakující se už od šestinedělí. Když vařím, vařím záměrně trochu větší porci a část jídla zmrazím. Děláme to tak hlavně s polívkami a omáčkami. Slepičí vývar při chřipce jako když najdeš..

Kojná je dobrá

Máte ještě opravdu malé miminko a kojíte? Tak se nebojte a kojte co to dá. Kojením předáváte dítěti protilátky proti vaší nemoci a nemělo by ji chytnout. Pozor ale na léky, které si proti nemoci vezmete, konzultujte vše s lékařem nebo lékárníkem. V současnosti už ale existují např. i antibiotika, při kterých lze kojit.

Bordel v bytě, šťastné dítě

Vypusťte jakékoliv snahy o uklízení, nebo péči o domácnost. Zásadní je, abyste byla co nejdřív fit. Takže pokud možno co nejvíc spěte a odpočívejte.

Na zem!

Rada opakující se z článku o spánku. Pokud to jinak nejde a vy jste zůstali s dětmi doma sami (a nejsou to úplná mimina), lehněte si do dětského pokoje na zem. S největší pravděpodobností kolem vás děti vytvoří hrací kroužek.

Ty moje mi pak zkušeně s vážným výrazem ve tváři dávají ruku na čelo, kamarádce zase syn fouká „na nožičky, aby jí tolik nebolely“.

Děti nejsou z kamene, poznají, že vám není dobře a věřte, že budou hodnější, potichu a víc se tulit.

Tak ať je vám brzo líp. A na zlepšení nálady tady máte jedno video Kristiny Kuzmic.Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Tři kroky jak vyřídit rodičovský příspěvek, nikoliv sebe

Nejasná správa výchovy dětí v Čechách

Když nejste zrovna „paci, paci“ máma