Na fesťáku pro mámy


Dneska to bude kapku reportážní. Včera se v Holešovicích konal Mamafest.

Je mi jasné, co všechno se Vám při vyslovení toho názvu vybaví, ale v reálu se sešla asi stovka  holek, které mají malé děti a i tak se snaží pracovat.Celá konference se zaměřovala na to, jak se na rodičovské zastavit, nadechnout a rozmyslet si, co vlastně chci dál dělat. No a pak taky na to, jak to udělat.

Bohužel jsem kvůli povinnostem stihla jen dopolední program a mrzelo mne, že jsem neslyšela mluvit Pavlu Dandovou a Terezu Veselou, ale i dopolední blok stál za to.

Zora Arazímová (spolu s jejím končíčím zápalem plic – klobouček, že to dala) mluvila o praktických věcech z pohledu personalisty a freelancera. A mě konečně někdo vysvětlil, že mluvit na pohovoru v druhé větě o dětech není cool. Díky!

Jana Hejnicová si to s manželem prohodila a šla do práce. (Fandím!) Největší dík má u mě za tenhle slide:

Nebyla to pro mne úplně novinka, ale spíš potvrzení věcí, které jsem si myslela už dlouho. Což vždycky potěší. Mateřská ani rodičovská prostě nemusí a nemá být jen o utírání prdelek (jakkoliv je milujete) a vaření přesnídávek. 

Miriam Vránová o tom možná ani neví, ale takhle zábavnou přednášku, jako byla ta její o networkingu, jsem už dlouho nezažila. Kromě návodu, jak si tvořit kontakty ale vyzdvihla i jiné téma. A to, že obecně mámy na mateřské mají tendenci se podceňovat a dělat by to neměly. Protože každá z nás je v něčem dobrá. Minimálně v řízení týmu o dvou a více lidech 😊.

Během dopoledne se mi podařilo dobít baterky jako už dlouho ne. Nejspíš bude něco na tom předávání energie od přednášejícího k publiku pravda. Anebo tam měli výjimečně fungující kafe.

Akce tohohle typu by si ale určitě zasloužila dvě věci udělat jinak i případně za cenu zvýšení vstupného. Lépe označit místo konání (projít do dvora k sálu byla menší bojovka nejen pro mne) a catering v jiné místnosti, než se přednáší.

Jinak ale doufám, že za rok Mamafest bude zas. Šla bych totiž moc ráda, snad už na celý den.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Karmelitská 1

Otevřela okno. Sice jí to kouření v bytě toleroval, ale nechtěla, aby to tam čpělo cigaretami až moc. Vyfoukla obláček dýmu a zadívala se ...